O nás

Jsme malá rodinná nekomerční chovatelská stanice.

Pes byl odjakživa důležitým členem naší rodiny a později pak přítelem našich dětí. Začali jsem s malými knírači a přes chov šarpejů  jsme se nakonec dostali k bernským honičům.

 

Jak se žije s bernským honičem ?

 

Bernský honič je aktivní chytrý  a  společenský pes, vyžaduje dostatek pohybu a pozornosti a je schopen maximálně se přizpůsobit aktivitám svých majitelů.  S honiči se dá lovit, běhat pro zdraví, jezdit na kolenebo na běžkách, chodit na túry, ale i chodit do práce (ne do každé samozřejmě).

Berńáci mají  vrozené dispozice pro lov a práci v lese milují. Uplatnění najdou při naháňkách na spárkatou zvěř  a jsou ceněni i pro svůj hluboký hlas a ostražitost. Nejsou to příliš kontaktní psi,  mají vrozený pud sebezáchovy a ve srovnání  např. s jagdterierem jsou opatrnější.

Naše rodina je sportovně zaměřená, je nás hodně,  a tak se v péči o své honiče dokážeme vystřídat. Ač amatéři, postupně jsme přišli na chuť  myslivosti a pravidelně chodíme s našimi honiči do lesa na naháňky jako honci.

Život s bernským honičem je výzva. Není to pes pro každého. Pro své vrozené vlohy k práci v lese vyžaduje dost pozornosti a důslednou výchovu. Je to chytrý, citlivý a velmi učenlivý pes a investice do jejho výchovy se rozhodně mnohokrát vrátí.

 

Žít s bernským honičem je prima  - doporučujeme vyzkoušet! 

 

o-nas o-nas2

Doriath =  Království Sindar, Šedých elfů, ve Východním Bleleriandu  (vyznavači díla J.R.Tolkiena budou rozumět ...)Best webdesign  studio

© 2014 Bernský honič - Doriath. Tvorba stránek pro chovatele